8MP Kameralı Şeffaf Klavyeli LG GD900 Satışa Çıkıyor

2009-05-31 00:38:00

Şubat ayı içerisinde Barcelona'da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi dahilinde tanıtılan dünyanın ilk şeffaf klavyeli cep telefonu GD900'ün satışına  2 hafta içerisinde başlanıyor.

lg-gd900-2

LG tarafından yapılan bilgilendirmede asıl dikkati çeken nokta ise, modelin dünyanın tüm pazarlarında (tüm pazarları derken 40'tan fazla ülkede:) satışa sunulacağının belirtilmesi oldu. Çeşitli kaynaklara göz attığımızda, 2 hafta içerisinde ilk olarak Almanya'da ve Temmuz başı itibari ile de İngiltere'de satışa sunulacağın neredeyse kesinleştiğini öğrendiğimiz model kuvvetle muhtemel yakın bir zaman içerisinde Türkiye pazarındaki yerini de alacak.

Şimdi de dünyanın bu ilk şeffaf klavyeli modeli ile ilgili bilgilerimizi biraz tazeleyelim:

  • 3"lik WVGA çözünürlüğünde dokunmatik ekran (S-Class arayüz)
  • 13.4mm kalınlık
  • 8MP kamera
  • 32GB'a kadar genişletilebilir harici hafıza
  • 7.2Mbps HSDPA desteği, Blurtooth, USB, Wi-Fi
  • Dokunsal geribesleme, çoklu dokunma desteği ve dokunmaya duyarlı mouse pad

lg-gd900

Kızaklı bir tasarımla gelecek ve camdan bir klavye ile donatılacak modelin dokunmaya duyarlı şeffaf paneli aynı zamanda aynen dizüstülerde olduğu gibi bir işlev görecek. Bu dokunma yüzeyi, hem internet dolaşımını hem de arayüzün kontrolünü basitleştirmenin yanında çoklu dokunma teknolojisine de destek verecek. Örneğin buraya 'M' yazdığımız vakit müzikçalar açılırken, parmak uçlarımızı kullanarak resimleri yaklaştırabilecek veya uzaklaştırabileceğiz.

Evet; çıkış tarihi ve detayları da kesinleştiğine göre artık modelle ilgili geriye kalan tek eksik fiyatlandırmasının ne seviyede olacağı. Gerçi aşağı yukarı bir tahminimiz mevcut olsa da (450€ civarı) henüz kesin bir bilgilendirme gelmediğinden bu konuda kesin birşey söylemek için hala erken.

(PCLABS)

0
0
0
Yorum Yaz