Adobe Dreamweaver CS4 Beta İndir Download

2008-05-31 08:42:00

 

Adobe Dreamweaver CS4 Beta İndir Download

 

Yazılımı her seviyeden web tasarımcıları, web geliştiricileri ve uygulama geliştiricileri için her zaman ideal bir araç olmuştur. Kodlama fonksiyonlarında yapılan geliştirmeler, tasarım esnasında karmaşık site sayfaları içerisinde gezinmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Layout araçlarının geliştirilmiş olması iş süreçlerini hızlandırıcı bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Dreamweaver CS4 beta hem takım olarak çalışanlar hem de bireysel çalışanlar için performans ve fonksiyonalite artırıcı pek çok yenilikle geliyor.Dreamweaver CS4 ile gelen yeni özellikler :

Önizleme seçeneği "Live View":

Geliştirdiğiniz sayfaları, farklı tarayıcılarda nasıl görüntülendiklerine "Live View" seçeneği ile bakabilirsiniz, eş zamanlı olarak kodlarınıza erişebilir, değişikliklerinizi anında görüntüleyebilirsiniz. Açık kaynak kodlu WebKit render motorunu kullanan Live View sayesinde, tasarımlarınızın standart uyumlu tarayıcılarda nasıl görüntülendiğini görebiliyorsunuz.

İlişkili dosyalar "Related Files":

Modern ve dinamik siteler geliştirirken pek çok farklı tipte dosya ile eş zamanlı çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Related Files seçeneği ile bir sayfa üzerinde çalışırken, o sayfa ile ilişkili olan tüm sayfaları: CSS, JavaScript, PHP, ya da XML gibi dosyaları bir panelde görüntülemenizi sağlar.

Kod gezinme "Code Navigator" penceresi:

Yeni bir özellik olan kod gezinme "Code Navigator" penceresi, seçtiğiniz bir alanı etkileyen tüm kaynak kodları görüntülemenizi sağlar. Kod ya da tasarım görüntüsünde seçim alanınıza tıkladığınızda Code Navigator penceresi açılır ve tüm CSS kurallarını, dinamik olarak include edilen kodları, harici JS fonksiyonlarını, DW şablonlarını, kütüphane dosyalarını, Script kaynak dosyalarını vs. gösterir.

CSS Tab’ı:

Özellik paneline eklenen CSS tabı sayesinde, seçim alanındaki stilleri ve seçiminize uygulayabileceğiniz tüm stil seçeneklerini görüntüleyebiliyorsunuz. Yeni CSS kurallarını isterseniz aynı döküman üzerine stil olarak işleyebileceğiniz gibi, isterseniz ayrı bir dosyaya (CSS dosyasına) kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Ajax ve JavaScript framework desteği:

Artık JavaScript kod blokları ile çalışmak DW içerisinde çok daha kolaylaşıyor. Çünkü yeni DW en sık kullanılan JavaScript kütüphanelerini desteklemeye başladı. Bunlar arasında jQuery, Prototype, ve Spry sayılabilir.

HTML bilgi setleri:

HTML bilgi seti fonksiyonalitesi ile, standart HTML tabloları, div tagları ya da düzensiz listeler üzerinde yarattığınız data setlerinizi;
Insert > Spry > Spry Data Set seçimi ile, bu datalarınızı sort edilebilir dinamik tablolarda şık bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Photoshop Smart Objects:

Photoshop ve Dreamweaver entegrasyonu mükemele ulaşmış vaziyette.Nasıl mı; Photoshop PSD dosyasını Dreamweaver sayfanıza sürükleyip bırakarak, Smart Object’e dönüştürebilirsiniz.

Subversion entegrasyonu:

Dreamweaver’a artık Subversion yazılımı da entegre edilmiş durumda. Subversion yazılımı özellikle versiyonlama konusunda geliştiricilerin sıklıkla kullandıkları bir araç. Bir kere Subversion’ı versiyon kontrol sisteminiz olarak tanımladıktan sonra, DW içerisinde site sayfalarınızın versiyonlanması işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir üçüncü parti yazılıma ya da command line bir araca ihtiyaç duymazsınız.

Adobe® AIR™ geliştirme desteği:

Artık DreamWeaver içerisinde zengin desktop uygulamaları geliştirmenizi sağlayan Adobe AIR desteği bulunuyor.

Ve kullanıcı deneyimlerini göz ardı etmeyen yeni arayüz elementleri…


Adobe DreamWeaver CS4 Beta için Minimum Sistem Gereksinimleri :

Windows

* İşlemci: Intel® Pentium® 4, Intel Centrino®, Intel Xeon®,ya daIntel Core™ Duo (ya da benzeri) işlemciler
* OS: Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2ya daWindows Vista™ Home Premium, Business, Ultimate,ya da Enterprise ( 32-bit editions)
* RAM: 512 MB
* Hard Disk: 1 GB of boş alan
* 1,280 × 800 ekran çözünürlüğü 16-bit ya da daha yüksek bir ekran kartı Internet bağlantısı (aktivasyon için zorunlu)

 

Adobe Dreamweaver CS4'den Görüntüler

 

0
0
0
Yorum Yaz