Apple iSlate 27 Ocakta Geliyor

2010-01-21 13:39:00

Yeni Apple iSlate

 
Apple, çoklu dokunuş (multi-touch) destekli tablet bilgisayarı “iSlate”i, 27 Ocakta San Francisco’da dünyaya tanıtacak.
         
Fransız ekonomi gazetesi Les Echos’da yer alan habere göre, Apple, şehir efsanesine dönen tablet cihazının tanıtımı için dünya basınını, logosunun altında yer alan “Gelin son kreasyonumuzu görün” yazılı bir kart göndererek, 27 Ocakta düzenleyeceği tanıtım toplantısına davet etti.
         
Apple’ın yıllardır üzerinde çalıştığı “iSlate”, en erken Mart ayında raflardaki yerini alacak. iPhone ile dokunmatik arayüzlü cihazlarda yepyeni bir kullanım tarzı yaratan Apple’ın tablet cihazının iPhone’dan büyük laptoptan küçük olacağı belirtiliyor. Büyük bir iPhone’u andıracağı da iddia edilen tabletin 3 boyutlu grafikleri destekleyeceği kaydediliyor. Apple’ın tablet bilgisayarının özelliklerinin, smartphonedan daha güçlü, laptoptan ise daha az karmaşık olacağı belirtiliyor. Dokunmatik geniş ekranı bulunan tek parça bilgisayarın klavyesi de bulunmuyor.
        
 Yıllardır bilişim dünyasında farklı markalar altında denenen Apple tabletin “iSlate” ile sunduğu konseptin, özel kalemle kullanılmaları, ekran netliğini olumsuz etkileyen dokunmatik yüzey kaplamaları ve yüksek fiyatları yüzünden hiçbir zaman popüler bir cihaz haline gelemediği belirtiliyor. “ISlate”in ise şirketin iPhone ile başlayarak uzun zamandır uzmanlaştığı çoklu dokunuş (multi-touch) desteği sayesinde daha çok ilgi göreceği ifade ediliyor.

(Milliyet)

0
0
0
Yorum Yaz