Google Bant Genişliği Sorunu mu Çekiyor?

2009-05-15 18:00:00
Google Chrome

Google gibi bir dev kaynak sıkıntısı çeker mi?

Google gibi 130 milyar dolarlık bir firmanın kaynak sorunu çekeceğini tahmin edebilir miydiniz?


Geçtiğimiz günlerde Chrome geliştiricilerinden Mark Larsen, blog'unda Google Chrome için iki kararlı, bir beta güncellemenin hazır olduğunu fakat bant genişliği (bandwith) sorunları nedeniyle bu güncellemeleri önümüzdeki haftadan önce yayınlayamayacaklarını yazdı.

Google çapında dev bir firmanın bant genişliği konusunda sorun yaşıyor olması pek çok kullanıcı tarafından son derece şaşırtıcı bir durum olarak karşılandı. Neredeyse sınırsız kaynağa sahip olan Google'ın 3 Chrome güncellemesinin bir hafta gecikmesine yol açabilecek bant genişliği sorunları yaşaması oldukça ilginç bir durum olarak yorumlandı. Bu yorumlar üzerinde Larsen blog'unda kullandığı "bandwith" kelimesinin sadece bildiğimiz anlamda bant genişliği anlamına gelmediğini, firma içindeki kullanılan anlamına göre "test kapasitesi"ni ifade ettiği düzeltmesini yayınladı.

Buna rağmen Google'ın başa baş rekabet yaşanan tarayıcı pazarındaki ürünü Chrome güncellemelerinin sınırlı kaynak sorunları yüzünden gecikmesi, arama motoru devinin öncelik sıralamasında Chrome'un pek de üst sıralarda yer almadığını gösteriyor.

(CHIP)

0
0
0
Yorum Yaz