IE 8 Final Geliyor

2008-06-03 23:48:00

 

 

Firefox 3'ün betası derken bir diğer beta IE8'in son halinin ayak sesleri duyulmaya başladı.

Firefox'un hem görsel hem de yetenek açısından güncel sürümünün yükselttiği çıtayı birkaç kat daha yukarı taşıması beklenen yeni sürümü Firefox 3'ün piyasaya çıkış tarihi yaklaşırken, yıllardan beri geliştirilen, hakkında manüplasyonların gırla yürüdüğü, minyonların sevgilisi Internet Explorer 8'in geliştirici ekibi yazılımın pek yakında kullanıma sunulacağını duyurdu.

Internet Explorer 8'in en büyük yenilikleri sisteme entegre edilmiş Windows Live aplikasyonları diyebiliriz. Yazılım içinden tek bir sağ tıklama ile yeni bir e-günlük girdisi yaratabilmekten, Windows Live kontakt listenizde bulunan kişilerin güncellemelerine kadar bir çok servisi kullanabiliyorsunuz.

Web Slice isimli yeni özellik ise aslında bir nebze Mac OS'un sevgili tarayıcısı Safari'de bulunan "Dashboard'a yollama" eklentisine benzeyen bir fonksiyonaliteye sahip. Kullanıcılar dinamik bir web sitesinin bir parçasını favorilerine ekleyebiliyorlar, böylelikle ilgilenilen bir alan için sitenin tamamına tekrar tekrar bakmak zorunda kalmıyorlar.

Zoraki pazar lideri tarayıcı Internet Explorer'ın 8.ci sürümünün betası http://teknolojihaber.blogcu.com/11030821/ adresinden elde edilebilir.


Kaynak: Yahoyt.com / Aklı fikri teknoloji olanların sitesi
(Milliyet)

0
0
0
Yorum Yaz