Internet Explorer 7 İndir Download Türkçe Yükle

2007-08-12 13:32:00

Windows Internet Explorer 7

 

Internet Explorer 7 İndir Download Yükle Türkçe

 

Sade, şık ve akıcı

 

Akıcı araç çubuklarıyla Internet Explorer 7 araç çubuğu

Bağlantı Gezgini simgesi Sık Kullanılanlar Giriş simgesi Giriş
Ekle/Abone Ol simgesi Sık Kullanılanlara Ekle RSS Beslemesi simgesi RSS Beslemeleri
Yeni Sekme simgesi Yeni Sekme Yazdır simgesi Yazdır
 
 
Yeni Arabirim
Kalabalık araç çubuklarıyla vedalaşın. Internet Explorer 7 ziyaret ettiğiniz Web sayfalarında daha fazla alan görüntüleyen yeni bir arabirime sahiptir. Akıcı araç çubuğu Web sitelerinin Sık Kullanılanlar'a eklenmesini, Web'de arama yapılmasını, geçmişin temizlenmesini, sık kullanılan diğer görev ve araçlara erişilmesini kolaylaştırır.

 

Birleştirilmiş menülerin görüntülendiği Internet Explorer 7 araç çubuğu Sık Kullanılanlar Merkezi'nin görüntülendiği Internet Explorer 7 araç çubuğu
Birleştirilmiş menülerin görüntülendiği Internet Explorer 7 araç çubuğu

En İyi Duruma Getirilmiş Tasarım
Birleştirilmiş menü öğeleri, daha küçük simgeler ve araç çubuğu yüksekliğinde azalma gibi özellikler içeren yeni tasarım, ekranınızda kullanılan alanı en iyi duruma getirerek ziyaret ettiğiniz Web sitelerinde daha fazla alan görüntülemenize olanak tanır.

 

Sık Kullanılanlar Merkezi
Sık Kullanılanlar Merkezi, birkaç tıklatma ile sık kullandığınız Web sitelerini, gözatma geçmişinizi ve RSS beslemelerinizi yönetmenizi kolaylaştırır.

Internet Explorer 7 özellikleri

Internet Explorer 7'de kullanım kolaylığı, güvenlik ve geliştirme platformu için yapılan geliştirmeleri görmek üzere aşağıdaki özellikleri inceleyin.

Günlük görevleri kolaylaştırır

Internet Explorer 7 sekmeli gözatma, doğrudan araç çubuğundan Web'de arama, gelişmiş yazdırma, kolay bulma, RSS akışlarını okuma ve abone olma gibi özelliklerle geliştirilmiş gezinti sağlar.

 • Basitleştirilmiş Kullanıcı Deneyimi
  Internet Explorer 7 çerçevesi daha basit, daha akıcı ve gereksiz öğelerin kalabalığından arınmış olacak biçimde yeniden düzenlendi. Böylece, görüntülemek istediğiniz Web sayfalarına ayrılan ekran alanı en üst düzeye çıkartıldı ve en genel gözatma görevleri kolaylaştırıldı.
 • Gelişmiş Yazdırma
  Yazdırılan bir Web sayfasını, yazdırıldığı kağıttan daha geniş olmayacak biçimde otomatik olarak ölçeklendirir. Internet Explorer 7 ayrıca canlı kenar boşluklarıyla çok sayfalı bir baskı önizleme, belgenin kırpılmasını engellemek için metni yeniden boyutlandırma ve yalnızca seçili metni yazdırma seçeneklerini içerir.
 • Anılık Arama Kutusu
  Sık kullandığınız arama sağlayıcısı aracılığıyla Web aramaları artık araç çubuğu içindeki bir arama kutusuna girilerek, ayrı araç çubuklarının neden olduğu karışıklık ortadan kaldırılıyor. Açılır listeden kolayca bir sağlayıcı seçebilir veya başka sağlayıcılar ekleyebilirsiniz.
 • Sık Kullanılanlar Merkezi
  Sık Kullanılanlar, Sekme Grupları, Gözatma Geçmişi ve RSS Akışı aboneliklerine kolay ve hızlı erişim sağlar. Gerektiğinde genişler ve daha kolay erişim için sabitlenebilir.
 • RSS Akışları
  Araç çubuğunda bir simgeyi aydınlatarak sitelerdeki RSS akışlarını otomatik olarak algılar. Simge tek bir kez tıklatılarak önizleme yapılabilir ve içerik güncelleştirildikçe bilgilendirilmek üzere isteğe bağlı olarak sitenin RSS akışına abone olunabilir. RSS akışlarını doğrudan tarayıcıdan okuyun, önemli konuları tarayın ve görünümünüzde arama terimlerine veya siteye özgü kategorilere göre filtre uygulayın.
 • Sekmeli Gözatma
  Birden çok siteyi tek bir tarayıcı penceresinde görüntüleyin. Tarayıcı çerçevesinin üst kısmındaki sekmeler aracılığıyla bir siteden bir başkasına kolayca geçiş yapın.
 • Hızlı Sekmeler
  Tek bir penceredeki tüm açık sekmelerin küçük resimlerini görüntüleyerek kolay sekme seçimi ve gezinti sağlar.
 • Sekme Grupları
  Sekmeler, mantıksal kategoriler olarak gruplandırılıp kaydedilerek, tek bir tıklatmayla birden çok sekmeyi açmanıza olanak tanır. Sekme Grubu, kolayca Giriş Sayfası Grubu olarak ayarlanarak, Başlat menüsünden Internet Explorer her başlatıldığında tüm Sekme Grubu'nun açılması sağlanır.
 • Sayfa Yakınlaştırma
  Belirli bir içeriğe odaklanmak veya görme engelliler için içeriği daha erişilebilir yapmak üzere metin ve grafik içeren Web sayfalarını büyütün.
Dinamik güvenlik koruması

Internet Explorer 7 yeni ve güçlü bir mimari, kötü amaçlı yazılımlara (zararlı yazılım olarak da bilinir) karşı koruma sağlanmasına yardımcı olan güvenlik özellikleri ve kimlik avı olarak bilinen bir uygulama olan sahte Web siteleri aracılığıyla kişisel verilerin çalınmasına karşı daha iyi korunma yolları aracılığıyla güvenliği sağlar.

 • ActiveX Katılımı
  Güvenlik açığı bulunabilecek denetimlerden saldırı amacıyla yararlanılmasını engellemek için önceden yüklenmiş ActiveX denetimlerinin neredeyse tümünü devre dışı bırakır. Bilgi Çubuğu ve Eklenti Yöneticisi aracılığıyla ActiveX denetimlerini kolayca etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Güvenlik Durum Çubuğu
  Adres çubuğunun yanında renkli kodlanmış bildirimler görüntüleyerek Web sitesi güvenliği ve gizliliği konusunda bilgi düzeyini artırır. Internet Explorer 7, yeni Yüksek Güvence sertifikaları bulunan Web siteleri için Adres Çubuğu'nu yeşile çevirerek, site sahibinin kapsamlı kimlik doğrulaması denetimlerini tamamladığını gösterir. Kimlik Avı Filtresi bildirimleri, sertifika adları ve altın kilit simgesi de daha görünür olmaları için artık adres çubuğunun yanındadır. Sertifika ve gizlilik ayrıntıları bilgileri Güvenlik Durum Çubuğu bir kez tıklatılarak kolayca görüntüleyerek.
 • Kimlik Avı Filtresi
  Potansiyel veya bilinen sahte siteler konusunda önceden uyarır, bunlara karşı korunmanıza yardımcı olur ve gerekirse siteyi engeller. Katılım filtresi, Microsoft ve birkaç endüstri ortağı tarafından hazırlanan en son güvenlik bilgileriyle her saat içinde birkaç kez güncelleştirilir.
 • Etki Alanları Arası Koruyucu Engeller
  Web sayfalarındaki komut dosyalarının diğer etki alanlarındaki veya pencerelerdeki içerikle etkileşim kurmasını sınırlar. Bu genişletilmiş koruma, kötü amaçlı Web sitelerinin diğer sitelerdeki kusurlardan yararlanmasını veya istenmeyen yazılım ya da içerik karşıdan yüklemenizi kısıtlayarak zararlı yazılımlara karşı daha fazla koruma sağlar.
 • Gözatma Geçmişini Sil
  Önbelleğe alınmış sayfaları, parolaları, form verilerini, tanımlama bilgilerini ve geçmişi tek bir pencereden temizlemenize olanak tanır.
 • Adres Çubuğu Koruması
  İster açılır ister standart pencere olsun, her pencere, kullanıcıya bir adres çubuğu görüntüleyerek, güvenilen siteleri taklit eden kötü amaçlı sitelerin engellenmesine yardımcı olur.
 • Uluslararası Etki Alanı Adının Sızdırılmasına Karşı Koruma
  URL'lerde Uluslararası Etki Alanı Adı desteği eklenmesinin yanı sıra, Internet Explorer ayrıca URL'de görsel olarak benzer karakterler aynı dilde belirtilmediğinde sizi uyararak, normalde bilinen ve güvenilir olarak nitelendirebileceğiniz sitelere karşı korunmanızı sağlar.
 • URL İşleme Güvenliği
  Yeniden tasarlanan URL ayrıştırma, URL'lerin tutarlı işlenmesini sağlar ve olası yararlanma girişimlerini en aza indirir. Yeni URL işleyicisi önemli verilerin merkezi olarak ayrıştırılmasına yardımcı olur ve uygulama genelinde veri tutarlılığını artırır.
 • Ayarlarımı Düzelt
  Tarayıcınızı güvenli olmayan ayarlarla kullanmanıza karşı korunmanıza yardımcı olmak için, Internet Explorer 7, geçerli güvenlik ayarları herhangi bir risk içeriyorsa bir Bilgi Çubuğu ile sizi uyarır. Internet Denetim Masası içinden, güvenli olmayan biçimde yapılandırılmış önemli öğeleri kırmızı olarak görürsünüz. Güvenli olmayan ayarlar konusunda sizi bilgilendiren uyarıların yanı sıra, ayarlar bu şekilde kaldığı sürece Bilgi Çubuğu tarafından da uyarılırsınız. Bilgi Çubuğu'ndaki "Ayarlarımı Düzelt" seçeneğini tıklatarak Internet güvenlik ayarlarını "Orta-Yüksek" varsayılan ayarına hemen sıfırlayabilirsiniz.
 • Eklentileri Devre Dışı Bırakma Modu
  Internet Explorer'ı başlatma veya belirli Web sitelerine erişim sorunlarının giderilmesine yardımcı olmak için, tarayıcınızı yalnızca önemli sistem Eklentilerinin etkinleştirilmiş olduğu "Eklenti Yok" modunda başlatabilirsiniz.
  Windows Vista'ya Özgü Özellikler
  Aşağıdaki özellikler yalnızca Windows Vista üzerindeki Internet Explorer 7'de kullanılabilir:
 • Korumalı Mod
  Windows Vista'da Internet Explorer 7, işletim sistemindeki diğer uygulamalardan yalıtılmış olarak çalışır. Yararlanma girişimlerinin ve kötü amaçlı yazılımların, kullanıcı açıkça izin vermedikçe Temporary Internet Files dışındaki bir konuma yazması engellenir.
 • Ebeveyn Denetimleri
  Çocukların çevrimiçi olduklarında güvenliğini sağlamak için, ebeveynler Windows Vista'da yerleşik olarak bulunan ebeveyn denetimi ayarları aracılığıyla gözatma davranışını denetleyebilir. Çocuğunuzun güvenlik düzeyi uzaktan izlenebilir ve değiştirilebilir. Güvenlik düzeyi, oyun oynama veya Internet'e gözatma gibi birçok bilgisayar etkinliğine uygulanır. Bir çocuğun gözatma oturumu daha sonra ebeveyn tarafından incelenebilir ve ebeveynin izni olmadan kaldırılamaz.
Geliştirilmiş platform ve yönetilebilirlik

Internet Explorer 7 basamaklı stil sayfaları için geliştirilmiş destek, zengin bir RSS akışları platformu ve Internet Explorer 7'yi büyük kuruluş ortamlarında dağıtmak ve yönetmek için güçlü araçlar içerir.

 
 • CSS Geliştirmeleri
  Web geliştiriciler tarafından etkileşimli ve görsel olarak zengin Web sayfaları oluşturulurken sorunlara neden olabilecek birçok büyük tutarsızlığı giderir. Seçiciler ve sabit konumlandırma da dahil geliştirilmiş CSS 2.1 desteği, Web geliştiricilerin komut dosyası kullanmadan daha güçlü efektler oluşturmasına olanak tanır.
 • Uygulama Uyumluluğu Araç Seti
  Internet Explorer 7 için, BT uzmanlarının ve geliştiricilerin varolan Web sitelerindeki, uygulamalarındaki ve dağıtımlarındaki uyumsuzlukları anlamalarına olanak tanıyan bir uygulama uyumluluğu seti kullanılacaktır.
 • PNG'de Alfa Kanalı
  PNG resim biçiminde şeffaflığı destekleyerek, daha iyi görünümlü Web sitelerinin daha kolay oluşturulmasını sağlar.
 • Grup İlkesi Geliştirmeleri
  Grup İlkesi aracılığıyla tüm Internet Explorer ayarlarını destekleyerek, kuruluş genelinde yönetimi önemli ölçüde kolaylaştırır.
 • Internet Explorer Yönetim Seti
  OEM'ler ve dağıtım uzmanları Internet Explorer için kullanıcılarına yönelik özelleştirilmiş ayarlar veya ek programlarla önceden paket oluşturabilir.
 • Geliştirilmiş AJAX Desteği
  Zengin içerikli AJAX stili uygulamalar için XMLHTTP İsteği'nin özgün bir Java****** nesnesi olarak kullanımını geliştirir. Internet Explorer 6'da XMLHTTP istekleri bir ActiveX denetimiyle işlenirken, Internet Explorer 7'de XMLHTTP özgün olarak kullanılır. Böylece, farklı tarayıcılar arasında sözdizimsel uyumluluk geliştirilir ve istemcilerin önemli AJAX senaryolarını ihlal etmeden diledikleri bir güvenlik ilkesini yapılandırmasına ve özelleştirmesine olanak tanınır.
 • Açık Arama Uzantıları
  Amazon.com ile birlikte, RSS topluluğuna bir dizi RSS Basit Liste Uzantısı gönderilmiş ve Creative Commons lisansı altında yayımlanmıştır. Diğer özelliklerin yanı sıra, bu uzantılar Açık Arama ile uyumlu arama sağlayıcılarıyla etkileşim kuran uygulamaların geliştirilmesini oldukça kolaylaştırır.
 • RSS Platformu
  Tüm işletim sistemi genelinde RSS akışlarını karşıdan yükleme, depolama ve akışlara erişme işlevleri sağlar ve hiç olmadığı kadar fazla kullanıcının RSS kullanmasına olanak tanır. Bir uygulamada akışa abone olunduğunda, bu abonelik ve tüm ilişkili içerik, işletim sistemi genelinde bu öğeleri kullanmak isteyen uygulamalar tarafından kullanılabilir.
 • Platform Uyumluluğu
  Internet Explorer 7, başlıca Web özellikleriyle hiç olmadığı kadar uyumludur. Internet Explorer 7, Web'e gözatmayı daha zengin bir deneyim ve kolay geliştirilebilir yapmak için Web'de birçok yeni standardı destekler. Ayrıca, Internet Explorer 7'deki her yeni özellik, Grup İlkesi aracılığıyla tam denetim sunarak en büyük kuruluşlarda bile Internet Explorer yönetimini kolaylaştırır.
 

Karışıklıktan kurtulun.

 • Basit iyidir. Yeniden tasarlanan akıcı arabirim, gereksinim duyduğunuzdan fazlasını sağlıyor ve gerekli olmayanları ortadan kaldırıyor. Yeni görünüm ekranda Web sayfasının görüntülenen alanını en üst düzeye çıkarıyor. 

Daha Fazlasını Yapın 

 • Sekmeli gözatma ile, tek bir Internet Explorer penceresinde birden çok Web sitesi açın. Tüm açık sekmelerin küçük resimlerini tek bir görünümde görüntüleyin. Birden çok sekmeyi tek bir sekme grubunda düzenleyin ve sık kullanılan olarak kaydedin.  

İlk denemenizde düzgün yazdırın.

 

 • Internet Explorer 7 geliştirilmiş yazdırma için metni otomatik olarak küçülterek Web sayfası içeriğinin yazdırılan sayfanıza sığmasını sağlar. Ayarlanabilen kenar boşlukları, özelleştirilebilen sayfa düzenleri, kaldırılabilen üstbilgi ve altbilgiler, değiştirilebilen yazdırma alanı gibi yazdırma seçenekleri de bulunur. 

Haberlerin doğrudan size gönderilmesini sağlayın.

 

 • En son haber ve bilgileri Web'de aramaktan yoruldunuz mu? Internet Explorer 7 sık kullandığınız sitelerdeki en son güncelleştirmeleri size gönderebilir. Internet Explorer 7 aracılığıyla RSS akışlarına abone olduğunuzda, çevrimiçi olarak en son bilgilere sahip olmanızı sağlayan kişiselleştirilmiş spor, haber ve alışveriş akışlarına anında erişim sağlayabilirsiniz. 

Birden çok arama sağlayıcısı seçin.

 

 • Anlık arama kutusu ile, sık kullandığınız arama sağlayıcısını kullanarak Internet'te doğrudan tarayıcınızdan arama yapın.


Güvenliği elden bırakmayın.

 • Yeni ve güçlü Internet Explorer 7 mimarisi ve geliştirilmiş güvenlik özellikleri, kötü amaçlı yazılımlardan korunmanıza ve kişisel verilerinizin sahte Web sitelerinden ve çevrimiçi kimlik avı dolandırıcılığından uzak tutulmasına yardımcı olur.
Sistem gereksinimleri

Aşağıda, bilgisayarınızda Internet Explorer 7 çalışması için en düşük gereksinimler açıklanmaktadır. Bazı bileşenler, aşağıda açıklanmayan ek sistem kaynakları gerektirebilir.

Internet Explorer 7, Windows XP Service Pack 2 (SP2), Windows Vista, Windows XP Professional x64 Edition ve Windows Server 2003 Service Pack 1'de (SP1) çalışır.

 

En Düşük Gereksinimler
Bilgisayar/İşlemci 233 MHz veya daha hızlı bir işlemci bulunan bir bilgisayar (Pentium işlemci önerilir)
İşletim Sistemi Windows XP Service Pack 2 (SP2)
Windows XP Professional x64 Edition
Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1)
Bellek Internet Explorer 7 için:
Windows XP Service Pack 2 (SP2) - 87 MB
Windows XP Professional x64 Edition - 168 MB
Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) - 87 MB
Windows Server 2003 Service Pack 1 ia64 – 218 MB
Tam yükleme boyutu: 12 MB
Sürücü CD-ROM sürücü (yükleme bir CD-ROM'dan yapılırsa)
Ekran 256 renkli Süper VGA (800 x 600) veya daha yüksek çözünürlükte monitör
Çevre Birimleri Modem veya Internet bağlantısı; Microsoft Fare, Microsoft IntelliMouse veya uyumlu bir işaretçi aygıt
 
Ayrıca Buradan Internet Explorer 7 Videosunu Seyredebilirsiniz..

4106
0
0
Yorum Yaz