iPhone 3.0 Güncelleştirmesi Çıktı - Yeni Özellikler

2009-06-18 17:36:00

Apple'ın resmi sitesinde, iPhone 3.0 işletim sisteminin çıkış tarihi 17 Haziran olarak belirtilmişti.Ve beklenen oldu yeni iPhone 3.0 işletim sistemi artık iTunes üzerinden indirilebiliyor.

Yeni iPhone OS 3.0 multimedya servisleri, ses kayıt özelliği, film satın alma ve kiralama yada TV den izleme gibi birçok uygulamayı kullanıcıların beğenisine sunuyor. Yeni Apple iPhone işletim sistemi tıpkı PC'lerdeki gibi kes, kopyala, yapıştır uygulamalarını da destekliyor. Buna ek olarak, iPhone OS 3.0 GPS özelliği, Google Harita desteğiyle birlikte geliyor.

Ayrıca bu yeni işletim sistemiyle birlikte iPhone'nunuz, "Telefonumu Bul" özelliğine de sahip olacak. Bu özellik sayesinde kaybettiğiniz iPhone cihazınızı kolaylıkla bulabileceksiniz. Bu özellikle kayıp telefonunuza bilgisayar kullanarak bir mesaj gönderebilir ve o an için kimdeyse kullanıcının bulabilmesi için talimat verebilirsiniz.

Yeni işletim sistemi aynı zamanda tam arama fonksiyonu ile birlikte geliyor. iPhone OS 3.0'da kullanıcılar takvim için kayıtlar, müzik, notlar, iletişim ve mail aramaya imkan bulacak. Yeni Apple iPhone işletim sistemi safari tarayıcısı ile birlikte gelicek ve bu uygulama kullanıcılara daha hızlı tarama, HTML 5 desteği, web sayfasının ismini yazarken otomatik doldurma özelliklerini kazndıracak.

iPhone OS 3.0, birkaç dil bilen kullanıcılara birçok dilde klavye özelliği sunacak.Bu sayede klavye ile grafiti ve sembolleri de kullanmanıza olanak sağlanmış. Dahası yeni iPhone 3.0 ses kaydı, kablosuz ağa otomatik giriş ve şifre koruma teknolojisi ile birlite geliyor.

iPhone kullanıcıları 3.0 işletim sistemini resmi olarak indirebilecekken, iPod Touch kullanıcıları işletim sistemine 9.95 dolar bedel ödeyecekler.

(Shiftdelete.net)

0
0
0
Yorum Yaz