Microsoft İnternet Telefonu Çıkardı

2007-05-18 00:12:00
Yazılım devi Microsoft, geleneksel ofis telefonunun yerini almasını planladığı, kendi yazılımları ile uyumlu çalışabilen telefonlar, kulaklık setleri ve diğer cihazları sundu.


Microsoft, geleneksel ofis telefonlarının yerine, e-postaları, anlık mesajları ve telefon görüşmelerini internet üzerinden gerçekleştirecek telefonları, kulaklık setlerini ve diğer cihazları duyurdu. Yeni donamımlar şirketin kendi yazılımları ile uyumlu çalışacak.

 

Şirket, tek yerden iletişimi stratejileri doğrultusunda donanımları geliştirmek için aralarında Samsung ve NEC'in de bulunduğu dokuz teknoloji üreticisi firma ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Microsoft, telefon görüşmesi için ayrı, e-posta ve anlık mesajlaşmalar için ayrı iki sistem yerine, tüm iletişimin internet üzerinden kendine ait Office Communicator programı aracılığı ile yapılmasını istiyor.

 

Microsoft, kendilerine milyar dolarlar kazandırcak olan internet tabanlı telefonlara geçişin, önümüzdekiüç yıl içerisinde hız kazanacağını öngörüyor.

 

Yeni sunulan donanımsal ürünler, bu hafta Los Angeles'taki Microsoft Windows Hardware Engineering konferansında tanıtılacak.

 

Yeni ürünlerin arasında; NEC'e ait USB bağlantısına sahip bir IP telefonu, LG-Nortel ortak yapımı Office programına kablosuz bağlanabilen Bluetooth kulaklık seti bulunuyor.

Microsoft ile çalışan diğer donanım üreticileri arasında ASUS, Plantronics, Polycom, Tatung ve Vitelix bulunuyor.

0
0
0
Yorum Yaz