Microsoft Para Dağıtıyor

2008-05-23 09:52:00

 

Microsoft, Google kullanıcılarını ayartmak için şimdi de para teklif ediyor.

Çarşamba günü yapılan açıklamayla Microsoft Windows Live Search web sitesine eklediği yeni bir bileşimi duyurdu. Microsoft'un yeni reklam sistemi Live Search Cashback.

Buna göre ABD'deki internet kullanıcıları Windows Live Search arama motorunu kullanarak yaptıkları alışverişlerinde geri ödeme alacaklar.

Anlaşılan alışveriş sitelerinden Live Search'te ürün araması yaparak sipariş veren kullanıcılar Microsoft'un yeni "geri ödeme" programı sayesinde yaptıkları alışveriş tutarının yüzde 6'sına kadar geri alacaklar.

Microsoft'la alışveriş sitelerinin anlaştıkları geri ödemeli ürünlerin sayfalarında bir altın jeton logosu bulunacak. Uygulama dahilindeki her ürün için farklı bir oranda geri ödeme teklifi yapılacak ve bu ödeme ürünün fiyatının yüzde 6'sını geçemeyecek.

Microsoft'un bu reklam sistemi kapsamında örneğin Circuit City'den 130 dolarlık Canon PowerShot A470 dijital fotoğraf makinesi alan bir ABD'li kullanıcı yüzde 5 indirim ya da yaklaşık 6 dolar kâr etmiş olacak. Bir başka örnek ise Newegg.com'dan bir Acer Aspire 5100 Laptop alan bir kullanıcı 20 dolarlık bir indirim kazanmış olacak.

Geri ödemeler için 60 gün beklenecek

Microsoft geri ödemeleri sipariş gerçekleşir gerçekleşmez kullanıcıya ödemeyecek. Bunun için 60 günlük bir bekleme süresi belirlendi. Diğer bir deyişle bu sistemi kullanarak bir ürün alan kullanıcı kazandığı geri ödemeyi 60 gün sonra alma hakkını kazanmış olacak.

Nedeni ise siparişin tam olarak gerçekleşmesinde ortaya çıkabilecek sorunlar. 60 günlük sürenin dolumundan itibaren 14 gün içinde ödeme yapılacak.

Ödemeler PayPal, direkt banka hesabına yatırmak ya da e-postaya çek göndermek suretiyle gerçekleştirilecek. Ödeme yöntemine müşteri karar verecek. Bir de ödeme yapılabilmesi için müşterinin en az 5 dolar geri ödeme kazanmış olması gerekiyor.

ExtremeTech'te yer alan habere göre bu uygulamadan faydalanabilmek için ABD'den sipariş vermiş olmanın yanı sıra 18 yaşından büyük olmak, bir Windows Live ID'sine sahip olmak, geçerli bir e-posta adresine sahip olmak ve ev adresi ile posta kutusu numarasını bildirmek gerekiyor.

Microsoft uygulamanın duyurusunu Redmond'daki advance08 etkinliği içinde yaptı. Yeni reklam sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgiyi http://search.msn.com/cashback/howToUse adresinden öğrenebilirsiniz.
(CnnTürk)

0
0
0
Yorum Yaz