Motorola Razr 2

2007-05-18 00:09:00

 

Motorola , ürünleri arasında özel önem verdiği Razr modelinin yeni versiyonu Razr 2'yi, yeni teknoloji ve kullanıcı dostu özellikleri ile getiriyor.

Motorola, gelirinin artış ve azalışında büyük etki göstereceğini düşündüğü Razr modeline değişiklikler getiriyor. Şirket, daha çok dış görünüm ile bilinen telefona yeni teknoloji ve kullanıcı dostu özellikleri ekliyor.

Motorola, salı günü (15 Mayıs) tanıttığı Razr 2 modeli ile, 2004 yılından beri ilk defa yaşadığı ve sadece altı aylık bir süreçte şirketin borsa değerini üçte iki seviyesine gerileten düşüşü tersine çevirmeyi amaçlıyor.

Şirket yetkilileri, Razr modelinin aniden yaşadığı düşüşü telafi etmek için yepyeni bir model çıkarmak yerine, ürünün performansını daha güçlü yazılım ve donanım ile artırmanın en iyi yol olduğunu düşünüyor.

Motorola CEO'su Ed Zander birropörtajında, "Razr, teniste çifte turnuva şampiyonluğu gibi. Bunlarsa basit goller" diyor ve "Tüketici elektroniğine bakacak olursanız, Razr gibi bir ürünün beş senede bir bile çıkartılamadığını görürsünüz" dedi.

Zander, Razr gibi yaygın şekilde satılan bir telefonun ihtiyacının, tüketicilerin artan şekilde talep gösterilen multimedya ve mesajlaşma özelliklerini sağlayabileceğini göstermek olduğunu söyledi.

Bu amaçla; Razr 2, işlemci hızı ve ekran parlaklığı açısından önceki modele göre 10 kata ulaşan bir sıçrama sağlıyor. Bunun yanısıra ürünün dış kısmında, telefonun müzik çalar gibi kullanılmasını sağlayacak 2 inç genişliğinde ekran bulunuyor. Motorola'ya göre bu ekran boyutu, kapaklı telefon modellerinde bulunan ekranların en büyüğü durumunda.

Razr 2'de, orijinal Razr'da çokça eleştiri konusu olan kullanıcı arayüzü de, çeşitli multimedya işlevlerine erişmeyi daha kolay hale getirecek şekilde yeniden tasarlanmış. Zander, bu yeniliklerin yanında, bir cep telefonunun ana işlevi olan konuşma fonksiyonunu artıran Crystal Talk özelliğinin de telefona eklenen özellikler arasında yer aldığını söyledi.

Razr 2, iç kısmında getirdiği değişikliklerin yanında, orijinal Razr'a göre 0.2 cm daha ince gövdeye de sahip. Razr 2, Asya'da temmuz ayı içerisinde, diğer yerlerde ise yaz sonunda satışa sunulacak.

Motorola bu ürünle birlikte, yeni Moto Z8 telefonu ve Q smart akıllı telefon modelinin komple klavye özelliği eklenmiş yeni sürümünü de duyurdu. Her iki ürün de, ilk olarak şubat ayında Barcelona'da gerçekleştirilen fuarda tanıtılmıştı.

Şirket yetkililerinin "medya canavarı" ismini taktıkları Z8, Avrupa'da temmuz ayında satışa çıkacak. Kayan kapak tasarımına sahip telefon, kendine has tasarımı ile kendinden bahsettiriyor. Telefonun kapağı tuş takımını ortaya çıkartmak için kaydırılarak açıldığında, tıpkı bir istiridye kapaklı telefon gibi insan yüzüne daha iyi oturacak şekilde hafifçe eğiliyor.

Q9'un satışına İtalya'da hemen başlanırken ürün diğer pazarlara yaz aylarında ulaştırılacak

0
0
0
Yorum Yaz