Msn 9.0 Windows Live Messenger 9.0 Beta 2 İndir Download Türkçe

2008-08-26 13:14:00


Windows Live Messenger 9 Beta 2 Build 14.0.3921.717 İndir Download  WLM 9 Beta 2 Türkçe Yama

Windows Live Messenger Beta 1 internete sızmasının ardından Windows Live Messenger Beta 2 (WLM 9 Beta Build 14.0.3921.717) de internete sızdı.TeknolojiHaber ayrıcalığı ile huzurlarınızda...
Özellikler 
Birçok yerden oturum açma ve mesajlaşma
 - Aynı adresi farklı iki bilgisayardan aynı anda açabileceksiniz.

Favori Kişiler Listesi - Arama kutusunun altına, Sık Görüşülen Kişiler [Favourite Contacts] bölümü eklenmiş. Sürekli görüşülen kişiler buraya eklenebiliyor ve eklenen kişilerin durumları ile diğerWindows Live Servisleri ile gerçekleştirilen etkinlikleri ile ilgili  bilgiler alınabiliyor.

Kişi sesleri (Signature Sounds) - Bir önceki Windows Live Messenger 9 sürümünde de bulunan bu özellik bu sürümde de var.Oturum açtığınızda seçtiğiniz veya kendi yükleğiniz sesleri kişilerinize dinletebiliyorsunuz.Klasik oturum açma sesinin yerine geçiyor.Seçtiğiniz sesi kişilerinizin de duyabilmesi için onlarında Windows Live Messenger 9'a sahip olmaları gerekiyor.

Windows Live Groups (Windows Live Grupları) Bu özellik ile birlikte messengerda yaptığınız grup konuşmalarını diğer gruplarla birleştirip birden fazla grubun birbirleriyle aynı anda sohbet etmeleri sağlanıyor.

Spam Raporlama (Spam Reports) - Eğer bir kullanıcı size spam içerikli bir mesaj veya davet gönderirse , siz onu engelleyebiliyor ve spam yollayanları rapor edebiliyorsunuz .Eğer siz spam gönderen kullanıcıları rapor ederseniz , messenger servisi bilgi toplayıp ve spam gönderenin hesabını sınırlıyor.Tüm bu raporlar daha iyi bir çevrimiçi deneyim için önemli bir adım.Bir önceki sürüm olan Windows Live Messenger Beta 1'de de bulunan bir özellik.

Hareketli Görüntü Resimleri - Windows Live Messenger 9.0 .gif uzantılı resimleri destekliyor.Görüntü resimlerinize animasyonlar - hareketli görüntüler ekleyebileceksiniz.Ayrıca programı yüklediğinizce birkaç tane de hareketli resim beraberinde geliyor.Bir önceki sürüm olan Windows Live Messenger Beta 1'de de bulunan bir özellik.

Kişisel ileti alanında Link Verme - Kişisel iletinizde link vermeye yarayan bir özellik.WLM 9 Beta 1'den farklı olarak Windows Live Messenger 9 Beta 2'de link daha canlı ve gerçekci üstüne gelindiğinde alt çizgi beliriyor.

[Resim]

PhotoShare Uygulaması - Bu yeni uygulama, kişilerinizde fotoğraflarınızı görüntülemeleri için paylaşabilmeyi sağlıyor. Konuşma penceresinin ama bölümünde bir resme ait büyük bir önizleme resmi görünüyor ve sağdaki kenar çubuğunda alınan fotoğrafların küçük önizleme resimleri görülebiliyor.

Görünümdeki DeğişikliklerSohbet penceresinin üst kısmında, sohbet esnasında kullanılabilecek ana özelliklere erişebilmeyi sağlayan bir araç çubuğu bulunuyor. 

Görüntü resmi önceki Windows Live Messenger sürümlerinden farklı olarak solda ve daha yukarda yer alıyor.Bunun grup sohbeti yaparken alandan kazanmak için yapıldığı söyleniyor.
Ayrıca görüntü resminin bulunduğu bölümle yazışmaların geçtiği bölüm arasında üstüne gelinmedikce bir çizgi veya hat yok.Böylece daha hoş bir görüntü yakalanmış.

Msn botlarının (Encarta, Spleak vs.) gibi botların yanında kişi resiminin yerine robot resimi konulmuş.

Windows Live Messenger 9.0 Eklentileri - Yamaları

Windows Live Messenger 9.0 Beta 2 Türkçe Yamasını yukarıdan indirdikten sonra içindeki msgslang.14.0.3921.0717.dll dosyasını C:Program FilesWindows LiveMessenger dizinine atınız.Varolan dosya değiştirilsin mi sorunusuna evet yanıtını verin..

Windows Live Messenger 9.0 Beta 2 Uyumlu Messenger Plus! eklentisini buradan indirin.
Windows Live Messenger 9.0 Beta 2 uyumlu A-patch buradan indirebilirsiniz.

0
0
0
Yorum Yaz