Msn 9.0 Windows Live Messenger 9.0 İndir Download Türkçe Yapı 14

2008-12-21 17:24:00
 

Windows Live Messenger 9.0 İndir Download Türkçe

 

Microsoft, Windows Live Messenger 9.0 (yapı 14.0.8064.206)'ı diğer Windows Live uygulamaları ile birlikte (Windows Live Movie Maker, Windows Mail, Aile Koruması , Windows Live Photo Gallery Beta, Windows Live Writer Beta, Windows Live OneCare Family Safety ve Windows Live Toolbar) Türkçe olarak kullanıcıların hizmetine sundu.
Özellikler 
Birçok yerden oturum açma ve mesajlaşma
 - Aynı adresi farklı iki bilgisayardan aynı anda açabileceksiniz.Sahneler - Bu yeni özellik ile Messenger'a istediğiniz arkaplanı koyabileceksiniz.Bu arkaplan aynı zamanda kişilerinizin sizin pencerenizi açtığında göreceği arkaplan olacak.İsteğiniz sahneyi atamak için Messenger pencerenizin köşesindeki simgeye tıklayıp Araçlar oradan da Sahnenizi değiştirin'i seçin.


Favori Kişiler Listesi
 - Arama kutusunun altına, Sık Görüşülen Kişiler [Favourite Contacts] bölümü eklenmiş. Sürekli görüşülen kişiler buraya eklenebiliyor ve eklenen kişilerin durumları ile diğer Windows Live Servisleri ile gerçekleştirilen etkinlikleri ile ilgili  bilgiler alınabiliyor.Kişi sesleri - Kişilerinize Messenger içinde mevcut olan ya da kendi istediğiniz bir melodiyi atayabilirsiniz.Böylece kişi oturumunu açtığında siz atadığınız sesi duyarsınız.

Windows Live Groups (Windows Live Grupları) Bu özellik ile birlikte messengerda yaptığınız grup konuşmalarını diğer gruplarla birleştirip birden fazla grubun birbirleriyle aynı anda sohbet etmeleri sağlanıyor.

Hareketli Görüntü Resimleri - Windows Live Messenger 9.0 .gif uzantılı resimleri destekliyor.Görüntü resimlerinize animasyonlar - hareketli görüntüler ekleyebileceksiniz.Windows Live Messenger'ın daha önceki sürümlerinde de bulunan bu özellik yeni sürümde daha da geliştirilmiş olarak birçok görüntü resmi ve animasyonla birlikte geliyor.

Kişisel ileti alanında link verilebiliniyorGörünümdeki Değişiklikler
Sohbet penceresinin üst kısmında, sohbet esnasında kullanılabilecek ana özelliklere erişebilmeyi sağlayan bir araç çubuğu bulunuyor. 

Görüntü resmi önceki Windows Live Messenger sürümlerinden farklı olarak solda ve daha yukarda yer alıyor.Bunun grup sohbeti yaparken alandan kazanmak için yapıldığı söyleniyor.
Ayrıca görüntü resminin bulunduğu bölümle yazışmaların geçtiği bölüm arasında üstüne gelinmedikce bir çizgi veya hat yok.Böylece daha hoş bir görüntü yakalanmış.

Windows Live Messenger Logoları değiştirilmiş.Windows Live Messenger 9 Eklentileri

Messenger Plus! Live Msn Plus 4.80 İndirme sayfası ve ayrıntılar burada

Messenger Discovery Live eklentisi indirme linki ise burada


0
0
0
Yorum Yaz