Pantech'den İki Lcd Ekranlı Cep Telefonu

2007-05-11 14:55:00

 

 

Pantech, LCD ekranlarından biri tuş takımı yerine kullanılan, iki LCD'ye sahip kayan kapak tasarımlı yeni cep telefonunu duyurdu.


 

Pantech, kayan kapak tasarıma sahip çift LCD'li IM-R200 cep telefonu modelini duyurdu. IM-R200'de bulunan iki LCD ekrandan birisi telefonun ana ekranı işlevini görürken, kapak açıldığında ortaya çıkan ikinci OLED dokunmatik ekran ise tuş takımı olarak kullanılabiliyor. Tuş takımı işlevi gören ekran, dokunulduğu zaman mikro titreşimler yayarak dokunma hissi yaşatıyor.

Telefondaki sanal tuş takımı, farklı işlevler için farklı arayüzler kullanabilmek amacı ile tasarlanmış. Sanal ekran bu şekilde kamera ya da müzik çalar için tasarlanmış arayüz olarak da görüntülenebiliyor. Örneğin; telefonun müzik çalar işlevi etkinleştirildiğinde sanal tuş takımı ekranı bir şarkı listesi ve müzik çalar yönetim arayüzüne dönüşüyor.

Telefonun diğer özellikleri arasında 2 megapiksel VGA kamera, yüz tanıma programı ve dosya görüntüleyicisi de bulunuyor. Ürünün şu an için sadece Kore'de satışa çıkarılması bekleniyor.

0
0
0
Yorum Yaz