PlayStation 3 İçin Webcam

2007-04-28 15:38:00

 

PlayStation 3 kendi kamerasına 2007 yaz ayında kavuşuyor. Sony, yeni Webcam ile PlayStation platformu üzerinde paylaşılan video içeriğini de artırmayı amaçlıyor.


 

Sony, PlayStation 2 ile uyumlu EyeToy webcam'in yeni sürümünü, PlayStation 3 için 2007 yazında piyasaya çıkarmayı planlıyor. Şirket, PS3 Eye camera adı verilen yeni webcam'i, önceki sürümündeki oyuncak niteliği yerine, PS3 ile geliştirilecek olan servisler için bir araç olarak görüyor.

Dört ayrı mikrofon alıcısı olan ürün, bu sayede arka plandaki gürültülerin algılanmasını azaltan özelliğe sahip olacak. Daha kaliteli sesli sohbet ve ses tanıma özelliği sunacak olan Eye Camera'nın, gürültülü ortamlarda dahi kulaklıklığa olan ihtiyacı azaltacağı belirtiyor. Yeni webcam'in düşük ışık hassasiyeti ve saniyede 120 kareye çıkan görüntü kalitesinin de oyun sırasında gelişmiş performans sağlaması hedefleniyor.

Ürün ile gelen EyeCreateprogramı da elde edilen video, ses ve resim içeriği üzerinde düzenlemeler yapmayı sağlayacak. Program aracılığı ile PS3'ün sabit diskine yavaşlatılmış ya da hızlandırılmış görüntü ile video kaydı yapılabilecek.

Yeni ürünün yaygınlaştırılması ile aratacak olan video içeriğinin, PlayStation 3 platformu üzerinden paylaşılabilmesinin de, Sony'nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı YouTube benzeri bir video paylaşım sitesi duyurusundan sonra gelmesi, şirketin bu iki hamlesi arasında bir bağ olduğu yorumunu akla getiriyor.

0
0
0
Yorum Yaz