Sony'den Dünyanın En Küçük ve En Hafif HD Kamerası

2007-05-05 13:19:00Sony’nin yeni Handycam modeli HDR-CX6EK, dünyanın en küçük ve en hafif HD kamerası olarak kamera dünyasında bir devrim yarattı.

Batarya hariç sadece 370gr ağırlığında olan HDR-CX6EK, kullanım kolaylığı ve rahat taşınma özelliğiyle kamera dünyasında bir devrim yapıyor. Sony’nin yüksek teknolojiye sahip yeni handycam modeli HDR-CX6EK kullanışlı ve güvenilir olan çıkarılabilir Memory Stick ortamına HD 1080i görüntü, 6.1 Megapiksel sabit görüntü kaydı ve seçilen görüntü kalitesi moduna göre 2 saat 55 dakikaya kadar sürekli çekim yapılabilme (opsiyonel 8GB Memory Stick PRO Duo ile LP kayıt modunda) özellikleriyle eşsiz bir video kayıt deneyimi sunuyor.

Güçlü AVCHD sıkıştırma teknolojisi ile mükemmel HD görüntü kalitesi ile uzun kayıt sürelerine imkan sağlayan HDR-CX6EK, yüksek sıkıştırma verimi sunmanın yanı sıra değişken Bit Hızı’nda kayıt fonksiyonu özelliği sayesinde çekim sırasında veri hızlarını düzenleyerek, yüksek görüntü kalitesi için maksimum depolama verimi ve optimum görüntü kalitesini dengeliyor.

CX6EK, tüm BRAVIA HD-Ready televizyonlara bir mini-HDMI kablosu ile doğrudan bağlanarak istediğiniz her yerde çektiğiniz görüntülerin keyfine varmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca doğrudan Memory Stick yuvası içeren Sony VAIO dizüstü bilgisayar ya da PlayStation3 konsolu olanlar için de harika bir çözüm olarak dikkatleri çekiyor.

Auto Slow Shutter fonksiyonu açık konumda iken yalnızca 2 lüks olan minimum aydınlatmadaki sıra dışı hassasiyeti ile alacakaranlıkta ya da zayıf aydınlatmalı iç mekânlarda başarılı çekimler yapabilmeyi sağlayan HDR-CX6EK, yeni xvYCC uluslararası standardını temel alan x.v.Colour teknolojisiyle de üstün, gerçekçi renklere ulaşmanızı sağlıyor.

Geleneksel kameralar ile karşılaştırıldığında x.v.Colour teknolojisi, üretilebilen renk aralığını yaklaşık ikiye katlayarak insan gözünün algılayabileceği sınıra çok yaklaşıyor. Böylece, sayıları gittikçe artan, xvYCC uyumlu televizyonlar ve yeni Sony Blu-ray oynatıcı BDP-S1 gibi cihazlarla izlendiğinde daha fazla detay ve berraklığa sahip canlı ve etkileyici bir ton üretimi sağlıyor. Çift Kayıt (Film çekerken Fotoğraf çekme) modunda, görüntü kaydı kesilmeden 4.6 Megapiksellik fotoğraf çekme imkanı sağlayan HDR-CX6EK, Carl Zeiss Vario-Sonnar T lensi ve 10x optik zoom aralığı ile uzaktaki görüntüleri mükemmel netlikte yakınlaştırıyor. Super SteadyShot optik görüntü sabitleme özelliğiyle sabit çekim sırasında keskin, net görüntüler elde edilmesini sağlıyor; ayrıca yavaş obtüratör modunda çekim yaparken gelişmiş görüntü sabitleme özelliği de sunuyor. Cihazda ayrıca ev sinema sisteminde müthiş ses deneyimi için Dolby Digital® 5.1 kanal surround ses kaydına izin veren dâhili bir mikrofon da bulunuyor.

HDR-CX6EK, "Face Index" özelliği ve Yüz Tanıma Teknolojisi'ni (Face Detection Technology) bir araya getirerek sürekli bir çekimin bir sahnesinde yer alan kişilerin görüntülerini aramayı kolaylaştırıyor. CX6EK, çekiminizdeki yüzleri içeren sahneleri otomatik olarak tanımlıyor. Yüzler küçük resimler olarak görünerek sevdiklerinizin yer aldığı sahneleri taramanızı eğlenceli ve kolay bir hale getiriyor.

HDR-CX6EK, 2,7inç Clear Photo LCD plus dokunmatik ekranıyla çekimlerinizi mükemmel görüntü kalitesiyle izlemenizi sağlıyor. HDR-CX6EK tüm bu üstün teknolojik özelliklerini, anlaşılır ve sezgisel menü seçenekleri ve yardımcı ekran üstü fonksiyon açıklamaları sayesinde kullanımı son derece kolay bir hale getiriyor. Sahip olduğu gelişmiş Sony STAMINA güç yönetimi ile 6 saate kadar kesintisiz çekim süresi sunuyor (opsiyonel NP-FH100 batarya ile).

Handycam HDR-CX6EK, Temmuz ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.

Temel Özellikler
Memory Stick üzerine AVCHD 1080i kayıt
Carl Zeiss Vario-Sonnar T
ClearVid CMOS Sensör
x.v.Colour
10x Optik Zoom / 20x Dijital Zoom
Super SteadyShot Optik Görüntü Sabitleme
Yeni Arama Fonksiyonları
6.1 Megapiksel Sabit Görüntü Kaydı
Dolby Digital 5.1 kanal Surround Kayıt
2,7-inç Geniş, Clear Photo LCD plus ekran
6 saate kadar STAMINA (opsiyonel batarya ile

0
0
0
Yorum Yaz