Windows Live Messenger Wave 3 İndir Download Türkçe

2008-09-19 21:27:00

 

Windows Live Messenger 9.0 Wave 3 İndir Download
(Şimdilik İngilizce)
Windows Live Messenger Beta 2'nin sızdırılmasından kısa süre sonra Windows Live Messenger 9.0 Build 14.0.5027.908 (Wave 3) Microsoft tarafından indirilmeye sunuldu.
TeknolojiHaber ile yine huzurlarınızda...Özellikler 

Neler Yeni - Bu özellikle kişilerinizin yeni eklediği resimler, kişisel iletisindeki değişiklikler gibi gelişmeleri izleyebiliyoruz.Yukarıdaki görüntünün altında görebilirsiniz.

Birçok yerden oturum açma ve mesajlaşma - Aynı adresi farklı iki bilgisayardan aynı anda açabileceksiniz.

Favori Kişiler Listesi - Arama kutusunun altına, Sık Görüşülen Kişiler [Favourite Contacts] bölümü eklenmiş. Sürekli görüşülen kişiler buraya eklenebiliyor ve eklenen kişilerin durumları ile diğer Windows Live Servisleri ile gerçekleştirilen etkinlikleri ile ilgili bilgiler alınabiliyor.Kişi sesleri (Signature Sounds) - Bir önceki Windows Live Messenger 9 sürümünde de bulunan bu özellik bu sürümde de var.Oturum açtığınızda seçtiğiniz veya kendi yükleğiniz sesleri kişilerinize dinletebiliyorsunuz.Klasik oturum açma sesinin yerine geçiyor.Seçtiğiniz sesi kişilerinizin de duyabilmesi için onlarında Windows Live Messenger 9'a sahip olmaları gerekiyor.

Windows Live Groups (Windows Live Grupları) Bu özellik ile birlikte messengerda yaptığınız grup konuşmalarını diğer gruplarla birleştirip birden fazla grubun birbirleriyle aynı anda sohbet etmeleri sağlanıyor.

Hareketli Görüntü Resimleri - Windows Live Messenger 9.0 .gif uzantılı resimleri destekliyor.Görüntü resimlerinize animasyonlar - hareketli görüntüler ekleyebileceksiniz.Ayrıca programı yüklediğinizce birkaç tane de hareketli resim beraberinde geliyor.Daha önce sızdırılan WLM 9 sürümlerinde de aynı özellik mevcut.

Kişisel ileti alanında Link Verme - Kişisel iletinizde link vermeye yarayan bir özellik.

Görünümdeki Değişiklikler Messenger Arkaplanları - Windows Live Messenger Wave 3'de Messenger'a ekleyebileceğimiz arkaplanlar gelmiş.Bir tanesini beğendim ve ilk resimde görüldüğü gibi koydum. Messengerla birlikte 6-7 tane arkaplan geliyor fakat kendiniz bilgisayarınızdaki görüntüleri de ekleyebiliyorsunuz. Böylece hoş görüntüler elde edebilirsiniz.Sohbet penceresinin üst kısmında, sohbet esnasında kullanılabilecek ana özelliklere erişebilmeyi sağlayan bir araç çubuğu bulunuyor. 

Görüntü resmi önceki Windows Live Messenger sürümlerinden farklı olarak solda ve daha yukarda yer alıyor.Bunun grup sohbeti yaparken alandan kazanmak için yapıldığı söyleniyor.
Ayrıca görüntü resminin bulunduğu bölümle yazışmaların geçtiği bölüm arasında üstüne gelinmedikce bir çizgi veya hat yok.Böylece daha hoş bir görüntü yakalanmış.

Kişi resimlerinin etrafında kırmızı, turuncu, yeşil gibi renkler var.Bu renkler sırasıyla meşgul, dışarda ve çevrimiçi durumlarına göre değişiyor.Güzel bir görüntü olmuş.

Çıkarılan Özellikler

Beta 1 ve 2 de bulunan spammer olarak şikayet etmek ve Beta 2'deki Photoshare uygulaması kaldırılmış.

Windows Live Messenger 9.0 Eklentileri - Yamaları

Windows Live Messenger 9.0 Wave 3 Messenger Plus Live eklentisi ile şuanlık uyumlu değil.

0
0
0
Yorum Yaz