Yeni Nesil Centrino Duo

2007-05-14 19:20:00

 

Intel,dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği yeni nesil Intel® Centrino® Duo işlemci teknolojisini tanıttı.

Intel Mobil Ürünler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mooly Eden konu ile ilgili olarak "Dört yıl önce Intel® Centrino® Duo'yu tanıttığımızda Intel olarak mobil dünyada yeni bir ufuk açtık. Açıkçası yeni nesil Intel® Centrino® Duo işlemci teknolojisi ile de Intel tabanlı dizüstü bilgisayarları tüm açılardan değiştirdik" dedi.

Bu yıl, dünya çapında 230'dan fazla bilgisayar üreticisinin, yeni nesil Intel® Centrino® Duo ve Intel® Centrino® Pro işlemci teknolojisini kullanarak, eğlence için ideal olan 17 inçlik geniş ekranlı, enerji tasarruflu ve 1,4 kilogramın altındaki çeşitli boy ve ağırlıklarda birçok dizüstü bilgisayar modeli piyasaya sunması bekleniyor.

Intel® Centrino® Pro işlemci teknolojisi içindeki önemli yeniliklerden biri olan Intel® Aktif Yönetim Teknolojisi (ATM), kablosuz PC yönetimi, koruma ve uzaktan onarım özellikleriyle verimliliği, IT maliyetlerinde tasarrufu sağlamayı ve çalışma süresi oranını artırmayı hedefliyor.

Yüksek çözünürlüklü (High-Definition) televizyonlara bağlanmak üzere geliştirilmiş Intel® TV Wizard, kullanıcılara içeriklerini televizyon üzerinden arkadaşları ve aileleriyle eskisine göre daha kolay paylaşabilme imkanı veriyor. Intel® Next Gen Wireless-N 802.11AGN WLAN ise, internetten daha hızlı yükleme veya indirme işlemleri yapmak için, beş kata kadar daha yüksek hız ve iki kata kadar daha geniş erişim alanı sağlayarak kullanıcılara daha fazla özgürlük sunuyor.

Daha fazla bilgi için;
http://www.intel.com.tr

0
0
0
Yorum Yaz