Yeni Nokia N900 Ve Tüm Özellikleri

2009-08-30 10:22:00
Nokia, en yeni mobil internet cihazı N900 ile yeni bir standardı oluşturmaya kararlı görünüyor. Nokia N900'ün videosunu, fotoğraflarını ve özelliklerini, resmi ağızdan bu haberde duyuruyoruz.

Nokia, hem taşınabilir cihazlar için hazırladığı yeni yazılım Maemo'yu hem de bu yazılımı kullanan yeni taşınabilir internet cihazı Nokia N900'ü resmen duyurdu.

Nokia N900, daha önce üretilmiş olan İnternet Tableti olarak adlandırılan cihazların en gelişmiş sürümü. Cihaz, hem dokunmatik ekrana hem de QWERTY klavyeye sahip.


Neden Çok Hızlı?

Maemo yazılımı ve ARM Cortex-A8 işlemcisinin verdiği avantajları, 1 GB RAM ve OpenGL ES 2.0 grafik desteği sayesinde aynı anda çok sayıda uygulamayı çalıştırmak ve pencere açmak kolayca mümkün olabiliyor.

Yazılım konusunda sunulan avantajları daha kolay anlatabilmek için şunlar söyleniyor; Linux kadar hızlı, işlevsel ve güvenli, Mozilla gibi uzman tarayıcıya sahip.


Symbian Ne Olacak?

Nokia, şu anda cep telefonlarında Symbian işletim sistemini kullanıyor. Yeni yazılım ile kendi ayağına kurşun sıktığını düşünenler için ise şöyle bir yanıt veriyor; "Symbian, akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemimiz olarak geliştirilmeye devam ediyor. Maemo ise dizüstü bilgisayar deneyimini cebinize sığdırmak için ürettiğimiz cihazlar için hazırladığımız bir yazılım."

Hızlı internet bağlantısı için 10/2 HSPA ve kablosuz ağ (WLAN) desteği olan Nokia N900, Mozilla Firefox tarayıcısından istifade edecek. 32 GB hafızası bulunan cihaz, microSD kart desteği ile 48 GB'a erişebilecek.

Çok sayıda fotoğrafa en hızlı şekilde ulaşmak için etiket bulutu teknolojisi ile gelecek olan cihazın kamerası, 5 Megapiksel çözünürlüğe ve Carl Zeiss lense sahip.Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Nokia N900'ün tüketicilerle buluşma zamanı Ekim 2009 olarak belirlenmiş durumda. Fiyatı ise Avrupa'da 500 Euro civarında olacak. Cihaz, 2 Eylül'de Nokia'nın bir organizasyonunda duyurulacak.

(Shiftdelete)

0
0
0
Yorum Yaz